Novinky

Naše balenie je priateľské k životnému prostrediu!

Prečo je ideálne začať kompostovať od 2020

Skvelá správa pre milovníkov čistej planéty, naše balenie je priateľské k životnému prostrediu!

Pokiaľ ide o znižovanie odpadu a ochranu životného prostredia, plastové obaly sú pre kozmetický priemysel už desaťročia prekliatím. Máme však niekoľko zaujímavých správ – naše obľúbené bestsellery Collagen Shots budú teraz k dispozícii v kompostovateľných vreckách, a bude ich nasledovať viac našich produktov!

Pre nás, v Rejuvenated, to bola neuveriteľná cesta za posledné desaťročie – ale vždy sa usilujeme robiť viac pre našich zákazníkov aj pre planétu všeobecne. Uvedomovali sme si naliehavé problémy týkajúce sa životného prostredia a vedeli sme, že je čas urobiť konečne viac. Aj keď pri hľadaní ekologických výrobných metód je potrebné prekonať niekoľko prekážok, robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme pomohli vytvoriť lepší svet pre nás a naše budúce generácie. Preto sme sa rozhodli, prečo  nezačať s balením našich najpredávanejších kozmetických doplnkov do kompostovateľných obalov?

Ako už fanúšikovia tohoto produktu vedia, Collagen Shots sú známe tým, že dokážu transformovať vašu pokožku a zanechať ju vypnutú a žiariacu – my sme však chceli, aby boli k dispozícii v obaloch, ktoré by nekončili znečisťovaním oceánu ani na skládke. (Skládka je účelová stavba, kde sú smeti uskladnené takým spôsobom, že neprichádzajú do styku s vlhkosťou ani vzduchom, takže sa na rozdiel od kompostu príliš nerozkladajú.)

Na výrobe týchto kompostovateľných vreciek preto pracujeme už viac ako dva roky, pretože sme chceli dosiahnuť skutočnú alternatívu k plastovým obalom. A čo viac, plastové odmerky sa postupne vyraďujú z obehu v priebehu nasledujúcich 3 mesiacov. To vám poskytne čas na uchovanie si pôvodných a v budúcnosti budete mať možnosť kúpiť si kovovú verziu. Zistíte tiež, že čajová lyžica je skvelá odmerka. Naším cieľom je byť do konca roku 2020 bez plastov, zapojiť sa do rastúceho množstva ekologických značiek krásy – a dúfajme, že tam, kde sa nachádzame, nás bude nasledovať aj zvyšok odvetvia!

Ako funguje naše balenie

Aby sme zaistili, že sa vám naše výrobky dostanú v perfektnom stave, potrebujeme trvalú plastovú alternatívu, aby sme sa uistili, že naše super produkty Collagen Shots sú chránené pred kyslíkom a vodnou parou, čo môže spôsobiť ich znehodnotenie. Plast je obvykle prvou voľbou na tento účel (preto ho používa toľko výrobcov!). Náš špeciálny nový kompostovateľný obal má trojvrstvový laminát s prírodnými lepidlami, ktoré fungujú rovnako ako plasty – ale potom ich môžete použiť na výživu pôdy!

Naše vrecká sú kompatibilné s normami EÚ pre kompostovateľnosť, ako aj s certifikáciou Vinçotte OK Compost pre domáce kompostovanie. Keď ich už nepoužívate, môžete ich hodiť do koša na kompost alebo do kompostu a prirodzene sa rozložia (bohužiaľ ich nemôžete uložiť do svojej záhrady alebo do zberných nádob na zber potravinového odpadu).  Skontrolujte si, či vo vašej oblasti nie sú nejaké ďalšie zberné miesta).

Prečo je kompostovanie také dôležité?

Nie je žiadnym tajomstvom, že množstvo plastového odpadu, ktoré dusí našu planétu a ničí ekosystémy a voľne žijúce zvieratá, je vážnym problémom. V roku 2016 obsahovala Zem vyše sedem miliárd ľudí a vyprodukovala viac ako 320 miliónov ton plastu (odhaduje sa, že do roku 2034 sa objem zdvojnásobí), zatiaľ čo 8 miliónov kusov tohto plastu sa dostalo do našich oceánov. Preto hnutia ako „starostlivosť o pleť s nulovým odpadom“ a „makeup s nulovým odpadom“ získavajú na sile – a jedným zo spôsobov, ako sa vysporiadať so znížením množstva prebytočného odpadu, je jeho kompostovanie.

Je kompostovateľný výrobok lepší ako biologicky rozložiteľný?

Krátka odpoveď znie áno! Možno si myslíte, že „kompostovateľné“ a „biologicky rozložiteľné“ znamenajú to isté – v skutočnosti sú však úplne odlišné. Stručne povedané, všetko kompostovateľné je biologicky rozložiteľné, ale nie všetko biologicky rozložiteľné je kompostovateľné. Plastové balenie môže byť biologicky rozložiteľné, ale stále ho možno vyrobiť z toxických materiálov – „biologicky rozložiteľný“ znamená, že sa tieto materiály rozpadajú rýchlejšie, ale stále sú znečisťujúce voči prostrediu.

Na druhej strane, aby bolo niečo kompostovateľné, musí byť zložené z organických látok (takže nič syntetického, ako je plast alebo čokoľvek, čo obsahuje toxické chemikálie). Akonáhle ho umiestnite do kompostu, rozloží sa na mikroorganizmy (plus priateľský hmyz, červy a slimáky by mu tiež mohli pomôcť!), ktoré sa živia rozpadajúcim sa detritom a premieňajú ho na pôdu bohatú na minerály a živiny alebo „humus“. Je to ideálne riešenie na pomoc pri pestovaní plodín, záhradných rastlín a stromov– čím sa stáva oveľa cennejším ako obyčajná pôda. Kompost tiež funguje ako špongia, ktorá čerpá a zadržiava vodu zo vzduchu a po zrážkach, takže rastliny môžu zostať hydratované bez potreby dodatočného zalievania, takže v konečnom dôsledku produkujeme menej odpadu.

Môže sa kompostovateľný obal recyklovať?

Teoreticky áno, ale ukladanie kompostovateľných obalov by nemalo byť do bežného recyklačného koša s ostatnými papiermi, pretože niektoré kompostovateľné materiály sa nebudú recyklovať. Kompostovanie sa líši od recyklácie a je energeticky účinnejšie, pretože vyžaduje menej zdrojov. Ak sa nad tým zamyslíte, recyklácia papiera a iných obalov zahŕňa recyklačné nádoby; nákladné autá, ktoré ho dopravia do recyklačného závodu; rôzne strojové zariadenia; ako aj chemikálie na chemické čistenie, ktoré zbavia odpad všetkého atramentu. Ale pokiaľ ide o kompostovanie, jednoducho ho vložíte do kompostovacej nádoby a zvyšok užitočných mikróbov a strašidelných tvorov sa už postará o zvyšok práce!

Veľa miestnych úradov je už pomerne informovaných a ponúka služby kompostovania a aj keď žijete v byte, môžete využiť mini kompostéry, dostupné už od 15,00 GBP.

Môžem hodiť kompostovateľný obal do koša?

Materiál, ktorý používame, sa na skládke rozloží, ale bude mu to trvať dlhšie ako v komposte. Kompostovanie je oveľa zelenšia alternatíva, pretože vyživuje pôdu, aby rastliny mohli rásť a planéte ako celku sa darí oveľa lepšie.

Čo potrebujem na kompostovanie?

Prostredie priateľské ku kompostu musí byť teplé, pomerne vlhké s množstvom kyslíka. Recycle Now  má vynikajúcu príručku pre začiatočníkov – pre ľudí, ktorí chcú kompostovať vo svojej domácnosti alebo mať miesto na dvore na kompost. V opačnom prípade požiadajte miestne úrady alebo komunitné centrum o radu ohľadom kompostovania a zbierania odpadu.